Bičių duonelė

Kas yra bičių duonelė?

Bičių duonelė – unikalus produktas. Bitės pagamina duonelę iš žiedadulkių, kurias jos surenka iš žiedų. Vieno skrydžio metu viena bitė surenka apie 20 mg žiedadulkių. Parskridusi į avilį, savo nešulį nusiima ir galva suslegia korio akelėse, kur žiedadulkės pamažu bręsta, veikiamos fermentų, esančių bičių seilėse, meduje ir pačiose žiedadulkėse. Fermentacijos metu padaugėja pieno rūgšties, kuri neleidžia bičių duonelei gesti. Bičių duonelės rūgštingumas didesnis, nei pačių žiedadulkių. Žiedadulkių pH – 6,3, o bičių duonos pH – apie 4,3. Taip užkonservuota koryje bičių duonelė gali išsilaikyti nesugedusi labai ilgai.

Kuo ypatinga bičių duonelė?

Bičių duonelė – pagrindinė bičių maisto sudedamoji dalis, būtina perų vystymuisi. Jaunos bitės maitintojos suvalgo bičių duonelę, perdirba į bičių pienelį ir maitina juo jaunus vikšrelius ir bičių motinėlę. Vienai bitei darbininkei užauginti reikia apie 100 mg bičių duonelės. Joje daug biologiškai aktyvių medžiagų, kurios dar ne visos ir ištirtos. Bičių duonelėje yra angliavandenių, daug baltymų, ypač gausu svarbių amino rūgščių, taip pat įvairių fermentų, karotino, flavonoidų, B grupės vitaminų, vitamino E bei daug įvairių mineralinių medžiagų bei mikroelementų. Bičių duonelėje amino rūgščių daugiau nei sūryje, kiaušiniuose ar jautienoje.

Bičių duonelė labai naudinga žmogaus organizmui. Literatūroje gausu informacijos apie bičių duonelės gydomąsias savybes. Ji naudojama anemijai, endokrininiams sutrikimams, kepenų ir virškinimo sistemos ligoms, prostatos sutrikimams gydyti, bendrai savijautai ir darbingumui gerinti, jei organizmas apsilpęs po ligos, didelio fizinio krūvio ar sunkių išgyvenimų. Labai tinka vartoti bičių duonelę imunitetui stiprinti peršalimo ligų sezono metu. Bičių duonelę vartoti reikėtų pirmoje dienos pusėje, nes ji turi stimuliuojantį poveikį.

 

 

Kuo išskirtinė mūsų bičių duonelė?

Įprastiniu būdu išimant bičių duonelę iš korių akelių, pirmiausiai koriai šaldomi šaldiklyje, tuomet duonelė iškuliama iš korių, džiovinama ir supakuojama pardavimui. Taip apdorota duonelė neišvengiamai praranda dalį savo vertingų medžiagų.

Mes nenorime duonelės nei šaldyti, nei džiovinti. Norime, kad ji liktų kaip įmanoma natūralesnė ir išsaugojusi visas vertingas medžiagas, todėl bičių duonelė iš korio išgaunama rankiniu būdu, specialiu įrankiu ištraukiant po gabalėlį iš kiekvienos korio akelės. Toks būdas lėtas, reikalaujantis daug pastangų ir kantrybės. Kad išimta iš korių duonelė nesugestų, ji tuoj pat sumaišoma su medumi ir laikoma tamsioje vėsioje vietoje.

 

 

Jeigu norite pajusti tikrąjį kitaip išgautos duonelės skonį ir maksimaliai išnaudoti jos gerąsias savybes, kreipkitės į mus. Dideliais kiekiais tokios bičių duonelės mes dėl suprantamų priežasčių neturime, bet galima šio išskirtinio produkto užsisakyti. 200 ml talpos indelio kaina 7 eurai. Jeigu dėl sveikatos labai reikia, bet kaina liūdina, visada galima tartis.

Galima taip pat užsisakyti pjaustytų korių su medumi ir duonele. Dar turime ir medaus.

Tel. 861805978.