Mityba » Lactobacillus reuteri jogurtas

 

Kodėl mus turėtų dominti mūsų žarnyne gyvenančios bakterijos?

 

Mūsų žarnyne gyvena trilijonai mikroorganizmų. Mūsų išmintingai sukurtuose kūnuose visos sistemos darniai susiję. Žarnyno mikrobiota svarbi ne tik pačiai žarnyno veiklai, bet ir normaliai viso organizmo veiklai. Tinkama žarnyno veikla užtikrina, kad į kraują patektų ir mes gautume reikiamas maisto medžiagas, ir kartu, kad tai, kas neturi iš žarnyno patekti į kraują, ten ir nepatektų, taigi normali žarnyno funkcija užtikrina ir kitų sistemų tinkamą veikimą. Labai svarbi žarnyne gyvenančių mikroorganizmų įvairovė. Vienos bakterijos gerosios, mums naudingos, kitas vadiname blogosiomis, nes jos mums kenkia. Tie mikroorganizmai draugauja arba nedraugauja tarpusavyje ir visi siekia mūsų žarnyne įsitvirtinti ir klestėti. Jeigu dominuoja gerosios bakterijos, mes jaučiamės gerai. Deja, modernaus gyvenimo būdo pasekmė ta, kad mūsų organizmuose ima dominuoti ne gerosios bakterijos. Gerosios nyksta. Žemiau pateikiama skaidrė iš gydytojo William Davis prezentacijos apie žarnyno mikrobiotos svarbą, kurioje įvardintos pagrindinės gerųjų žarnyno bakterijų nykimo priežastys.

 

 

Kaip matome, normaliai žarnyno mikroflorai yra daug grėsmių. Gerosioms žarnyno bakterijoms smarkiai pakenkia antibiotikai. Taip pat joms kenkia įvairūs kiti vaistai (statinai, priešuždegiminiai vaistai), žemės ūkyje naudojamos ir su augaliniu maistu pakliūvančios į žarnyną cheminės medžiagos, perdirbtuose maisto produktuose naudojami sintetiniai saldikliai, emulsikliai, chloruotas vanduo, sunkieji metalai, ir t.t.

Jeigu žarnyne nebelieka mikroorganizmų, kurie numatyti ten būti, jų vietą užima kiti, kurių būti ten visai neturėtų. Išnykus įprastai plonajame žarnyne gyvenančioms gerosioms bakterijoms, į jų vietą „atsikrausto“ storojo žarnyno bakterijos. Tuo būdu, bakterijos, kurios įprastai būtų randamos išmatose, apsigyvena visame virškinamajame trakte, iki pat skrandžio, ir dėl to prasideda problemos: padidintas dujų išsiskyrimas, raugėjimas, pilvo pūtimas, skausmas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas, vadinamasis dirgliosios žarnos sindromas ir kiti virškinimo trakto veiklos sutrikimai. Tokia būklė vadinama plonųjų žarnų bakterijų išvešėjimo sindromu arba SIBO (Small Intestinal Bacterial Overgrowth). Jeigu tos bakterijos gyventų ten kur joms numatyta ir mirtų ten kur joms numatyta, t.y. storosiose žarnose, tai jų endotoksinai būtų tiesiog normali mikroorganizmų gyvenimo dalis, bet SIBO atveju šių ne vietoje gyvenančių bakterijų endotoksinai per plonųjų žarnų sieneles patenka į kraują, o su juo ir į kitus organus. Taip organizmas nuolat nuodijamas, o žmogus ne tik blogai virškina, tai dar būtų pusė bėdos, dar blogiau, kad su SIBO ir endotoksinais kraujyje susiję įvairios patologinės būklės: svorio augimas, autoimuniniai uždegimai, diabetas, širdies ligos, neurodegeneracinės ligos, odos ligos (pvz., rožinė), netgi depresija.

Šioje nuorodoje gydytojas William Davis aiškina, kaip žinoti, kad turite SIBO.

Su SIBO gyvena labai daug žmonių; daugeliui jis ir nediagnozuotas. Oficialiojoje medicinoje SIBO gydomas antibiotikais ir dažniausiai vis atsinaujina ir atsinaujina. Tai nėra sprendimas. Laimei, yra kitas, daug veiksmingesnis būdas sau padėti. Šį būdą atrado ir populiarina gydytojas kardiologas iš JAV William Davis. Šis gydytojas jau daug metų domisi mityba ir žarnyno mikrobiota bei jos įtaka mūsų sveikatai. Jis pastebėjo, kad Lactobacillus reuteri turi labai teigiamą poveikį mūsų organizmui ir moko žmones, kaip tai panaudoti praktikoje.

 

Lactobacillus reuteri svarba

Kas toji Lactobacillus reuteri? Tai viena iš mūsų gerųjų žarnyno bakterijų. Normaliai Lactobacillus reuteri turėtų gyventi kiekvieno žmogaus žarnyne ir per visą jo ilgį, tai yra nuo pat burnos iki išeinamosios angos. Deja, dažniausiai jos pas mus nebėra. Šią bakteriją turi visi žmonės tautose, kurios negyvena „moderniai“, t.y. nevartoja antibiotikų, nenaudoja pesticidų žemės ūkyje, nevalgo perdirbto maisto. Moderniame pasaulyje, vadinamosiose išsivysčiusiose šalyse, šią bakteriją dabar savo žarnyne teturi tik 1 iš 20 žmonių. Kodėl verta susigražinti šią bakteriją, kad ji vėl gyventų ir klestėtų mūsų žarnyne? Jau vien dėl to, kad ji nugalėtų į plonąsias žarnas atsikrausčiusias blogąsias žarnyno bakterijas. Įsitvirtinusi plonajame žarnyne ši bakterija išskiria natūralius antibiotikus, baktericidines medžiagas, kurios stabdo blogųjų žarnyno bakterijų augimą plonosiose žarnose.

Taip pat yra žinoma, kad ši bakterija įtakoja hormono ir nervinių impulsų perdavėjo oksitocino gamybą smegenyse. Tyrimuose su gyvūnais buvo įrodyta, kad Lactobacillus reuteri įtakoje oksitocino gamyba padidėja, o streso hormono kortizolio kiekis kraujyje sumažėja. Bandomiesiems gyvūnams Lactobacillus reuteri dėka greičiau gijo žaizdos, padidėjo kolageno kiekis odoje ir buvo dar daug kitų teigiamų poveikių. Nuotraukoje žemiau pavaizduotos bandomosios pelės.

 

Kairėje pelė maitinta perdirbtu nesveiku maistu, kuriame gausu baltų miltų, cukraus, augalinių aliejų ir negavusi Lactobacillus reuteri, o dešinėje bandomoji pelė maitinta tuo pačiu maistu, bet papildomai taip pat gavusi Lactobacillus reuteri.

Bandomosios pelės gavę Lactobacillus reuteri išliko lieknos, guvios, jų kailiukas liko tankus ir gražus. Tos, kurios šios bakterijos negavo, buvo nutukę, vangios, nebenorėjo poruotis, jų kailis išretėjo ir nušiuro, jos greičiau suseno.

Žinoma, žmogus ne pelė ir 100 procentų visų tų bandymų rezultatų perkelti tiesiogiai žmonėms negalima, bet mokslininkai yra atlikę nemažai tyrimų ir su žmonėmis. Pavyzdžiui, tyrimais įrodyta, kad žmonėms šios bakterijos dėka žaizdos gijo 35 procentais greičiau, taip pat kad vartojant šią bakteriją žmonės mažiau sirgo peršalimo ligomis. Ištirta taip pat, kad Lactobacillus reuteri bakterijos padeda esant atopiniam dermatitui, kolitui, dantenų uždegimui.

 

Ko galime tikėtis „apgyvendinę“ Lactobacillus reuteri savo žarnyne?

  • Pagerėjusi žarnyno veikla
  • Sumažėjęs svoris ir liemens apimtis
  • Lygesnė oda, mažiau matomos raukšlės
  • Sumažėjęs uždegimas
  • Sumažėję sąnarių skausmai
  • Greitesnis organizmo atsistatymas po sunkaus darbo ar streso
  • Pagerėjęs imunitetas
  • Pagerėjęs miegas
  • Padidėjusi raumenų jėga
  • Padidėjęs kaulų tankis
  • Pagerėjusi nuotaika ir sumažėjęs nerimas
  • Pagreitėjęs žaizdų gijimas

 

Kaip mums gauti šių gerųjų bakterijų?

Mes galime nusipirkti papildų su Lactobacillus reuteri. Bėda tik, kad tabletėse šių bakterijų keikis ne toks jau didelis, o papildai nepigūs. Gydytojas William Davis rado būdą, kaip kiekvienas norintis gali gauti didelius kiekius šios gerosios bakterijos ir tuo būdu pabandyti sau padėti. Jis pataria pasigaminti jogurtą su Lactobacillus reuteri. Reikia nusipirkti komercinių papildų su šiomis bakterijomis, sutrinti juos į miltelius ir paauginti joms tinkamoje terpėje ir temperatūroje, kad jų kiekis ženkliai padidėtų. Lactobacillus reuteri dauginasi dalijimosi būdu, kas tris valandas jų kiekis padvigubėja. Paauginus bakterijas 36 valandas, per tą laiką jos pasidalija 12 kartų ir jų skaičius jau pasidaro ženkliai didesnis. Kaip ženkliai didesnis, galite įvertinti lentelėje apačioje.

 

Pradžia

Jei turime vieną bakteriją.

 

Jei turime 100 milijonų bakterijų (tiek jų yra vienoje tabletėje)

3 h. 1 dalijimasis

2

200 milijonų

6 h. 2 dalijimasis

4

400 milijonų

9 h. 3 dalijimasis

8

800 milijonų

12h. 4 dalijimasis

16 1 milijardas 600 milijonų

15 h. 5 dalijimasis

32 3 milijardai 200 milijonų

18 h. 6 dalijimasis

64 6 milijardai 400 milijonų

21 h. 7 dalijimasis

128

12 milijardų 800 milijonų

24 h. 8 dalijimasis

256

25 milijardai 600 milijonų

27 h. 9 dalijimasis

512

51 milijardas 200 milijonų

30 h. 10 dalijimasis

1024

102 milijardai 400milijonų

33 h. 11 dalijimasis

2048 204 milijardai 800 milijonų

36 h. 12 dalijimasis

4096

409 milijardai 600 milijonų

 

Jeigu naudosime 10 tablečių, kaip rekomenduoja gyd. William Davis, tai dar padauginkite 409 milijardus 600 milijonų iš dešimties ir gausite bendrą bakterijų Lactobacillus reuteri skaičių po 36 valandų vystymosi maždaug 1 litre jūsų jogurto. Tokį produktą vartojant ilgesnį laiką galima drąsiai tikėtis, kad šios bakterijos apsigyvens jūsų žarnyne nuolatos ir duos teigiamų rezultatų. Patariama tokį jogurtą su Lactobacillus reuteri vartoti kasdien, maždaug po 100–150 gramų, tai išeina maždaug po 40 milijardų bakterijų, bent tris mėnesius. Ir pasigaminti jį nėra sudėtinga. Reikia tik ryžtingo sprendimo ir viską apgalvoti ir susiruošti.

 

Jogurto su Lactobacillus reuteri gamyba

Pateikiu reikiamų jogurto gamybai priemonių sąrašą ir dar žemiau gamybos etapus su nuotraukomis.

Ko jums būtinai reikės:

1.

Jogurto gamybos aparatas.

Aparatas turi būti būtinai toks, kuriame galima tiksliai reguliuoti darbinę temperatūrą. Lactobacillus reuteri geriausiai auga 37°C temperatūroje. Esant didesnei nei 40°C temperatūrai šios bakterijos žūsta. Todėl jums greičiausiai netiks daugiafunkciniai puodai, net jei juose numatyta jogurto gamybos funkcija, nes paprastų jogurtų gamybai jau automatiškai būna nustatyta darbinė 40–42°C temperatūra ir jos kaitalioti negalima.

Aš įsigijau jogurto gaminimo aparatą Browin 801013, kuriuo esu visiškai patenkinta. Rašo, kad jis 1,5 litro talpos, bet užpildyti iki kraštų nereikia, nes fermentacijos procese skystis gali pakilti, tad vienu kartu išeina pagaminti truputį daugiau nei 1 litrą produkto.

2.

Papildas su Lactobacillus reuteri.

Aš naudoju BioGaia Protectis apelsinų skonio kramtomąsias tabletes su vitaminu D3. Pradžiai reikia 10 tokių tablečių, t.y. visos pakuotės. Kaina internetinėje vaistinėje apie 8 eurai. Gamintojas rašo, kad vienoje tabletėje yra ne mažiau kaip 100 milijonų gyvų L. reuteri Protectis bakterijų. Apie pačias bakterijas pakuotės lapelyje nieko informatyvaus nerasite, nes maisto papildo statusas neleidžia kalbėti apie atliktus tyrimus, o kaip vaistą užregistruoti šį produktą būtų labai brangu ir neatsipirktų.

3.

Inulinas.

Tai prebiotikas, reikalingas kad būtų kuo maitintis besidauginančioms bakterijoms.

Aš naudoju pirktą iš Livin parduotuvės. Girdėjau, kad neturint inulino, iš bėdos tinka ir krakmolas, bet garantuoti negaliu, šito nebandžiau.

4.

Pienas ir grietinėlė.

Naudoti reikia ilgo galiojimo sterilizuotą arba dar geriau UAT (ultra aukštoje temperatūroje sterilizuotą) pieną ir grietinėlę. Šiuo atveju netinka šviežias pienas, nes jame yra kitų bakterijų, kurios taip pat ima daugintis ir gali nugalėti lepią Lactobacillus reuteri. Arba, jei negalite gauti sterilizuoto pieno ar grietinėlės, tuomet teks pakaitinti šiuos produktus patiems, kad žūtų ten esančios bakterijos. Jei to nepadarysite, didelė tikimybė, kad auginsite kitas bakterijas, ne Lactobacillus reuteri.

5.

Grūstuvė (galima išsiversti ir be jos).

Reikalinga sutrinti tabletėms iki miltelių. Patogus dalykas, bet jei neturite, ne bėda. Galima sutrinti tabletes iki miltelių ir kitaip: sudėti tabletes į šaldymo maišelį ir gerai pakočioti su kočėlu. Jeigu neturite kočėlo, galima pakočioti kad ir su stikliniu buteliu.

6.

Indeliai pagamintam jogurtui išsifasuoti.

Pagal jūsų skonį ir fantaziją.

 

Gaminimo eiga

Įsitikinkite, kad turite viską, ko reikia, ir kad visi indai, kuriuos žadate naudoti, švarūs ir sausi.

 

 

Sutrinkite 10 tablečių su Lactobacillus reuteri iki smulkių miltelių grūstuvėje, arba šaldymo maišelyje kočėlo pagalba, jeigu neturite grūstuvės. Sumaišykite gautus miltelius su 2 šaukštais inulino.

 

 

Tuomet į indą įpilkite kelis šaukštus sterilizuoto pieno, kurį žadate naudoti jogurto gamybai ir suberkite visus miltelius ir labai gerai išmaišykite, kad neliktų jokių gumuliukų. Nedideliame kiekyje miltelius išmaišyti lengviau.

 

 

Tuomet supilkite likusį kiekį pieno ir grietinėlės. Aš naudoju pieną ir grietinėlę santykiu 1:1, kad gautas jogurtas būtų riebus ir skanus. Ir dar kartą viską gerai išmaišykite.

 

 

Į aparato talpyklę patariama įpilti apie 100 ml vandens, tik tiek, kad apsemtų indo šonus, nebūtinai iki kraštų. Statykite indą į jogurto gaminimo aparatą, uždenkite dangtelius ant indo ir ant paties aparato. Užstatykite 36 val. gamybos laiką ir būtinai 37°C laipsnių temperatūrą. Viskas, belieka kantriai laukti. Kiloti dangtelių ir ten bandyti pastebėti kaip bakterijos dauginasi, nėra prasmės.

 

 

Ant indo dangtelio renkasi kodensato lašai, tai normalu. Palikite viską ramybėje 36 valandoms. Aparato ekranėlis rodo, kiek dar likę valandų.

 

 

Kai gamyba baigta, aparatą išjungiame iš tinklo. Jogurto indą reikia iškelti, o jo dangtelį atsargiai nukelti, stengiantis, kad kondensatas nelašėtų į jogurtą. Indą patariama padėti 1–2 val. į šaldytuvą.

 

 

Atvėsusį jogurtą išmaišykite ir išsifasuokite į norimo dydžio ir grožio indelius ir vartokite į sveikatą. Tikrąja to žodžio prasme.

 

 

Jogurtas, ypač pirmoji partija, gali turėti atsiskyrusio skysčio apačioje. Tai išrūgos, taip kartais atsitinka, nieko baisaus. Galima tą skystį bandyti nupilti, galima tiesiog išmaišyti.

Jei dėsite daugiau grietinėlės, jogrutas bus riebesnis ir tirštesnis. Amerikoje labai populiaru šį jogurtą gaminti naudojant "half and half", tai pieno ir grietinėlės mišinys lygiomis dalimis. Aš taip pat palaikau panašų santykį. Jogurtas išeina tirštas ir tikrai skanus.

 

 

Kai gaminsite kitą partiją, papildų tablečių jau nereikės. Tiesiog pasilikite porą šaukštų jogurto ir į jį įmaišykite du šaukštus inulino miltelių, toliau pieną ir grietinėlę ir viskas kaip įprastai. Jeigu pastebėtumėte, kad jogurto skonis ar konsistencija keičiasi, galima vėl nusipirkti papildų ir atnaujinti bakterijų kultūrą.

Linkiu sėkmingos jogurto gamybos ir geros sveikatos. Jei kas neaišku – klauskite, mielai atsakysiu.

 

Žemiau įdedu keletą nuorodų anglų kalba, kur žmonės pasakoja, kaip jie gaminasi šį jogurtą. Labai įdomu ir manau verta pasiskaityti ir komentarus po šiais ir panašiais kitais vaizdo įrašais, kur žmonės dalijasi savo patirtimi. Tai nėra klinikiniai tyrimai, bet gyva tikrų žmonių patirtis, kuri, mano manymu, yra ne mažiau vertingas įrodymas, ar veiksmingas vienas ar kitas produktas, ar ne.

 

1. L. Reuteri Yogurt. Best Kefir Alternative for Gut Health

 

 

2. Homemade L. Reuteri **MAGIC** Yogurt #InstantPot #Recipe #SIBO

 

 

3. Making L Reuteri Yogurt at Home

(Šiame paskutiniame vaizdo įraše moteris ne tik pasakoja apie jogurto gamybą bet ir dalijasi savo istorija, kaip šis jogurtas padėjo jai suvaldyti veido rožinę.)